Haberler - Onyx Home - Emlak Türkiye

 • Türkiye'de Ocak 2023 konut satış istatistikleri

  Türkiye İstatistik Kurumu'na (TÜİK) göre ocak ayında konut satışları geçen yılın aynı ayına göre yüzde 10,6 arttı. Yabancılara konut satışında ilk sırayı 1592 konut ile Antalya aldı. Rus vatandaşlarının ardından 526 konut ile İran, 229 konut ile Irak ve 157 konut ile Ukrayna geliyor.

  Detaylar

 • Tapu Masrafları 2023'te Ne Kadar Oldu?

  Tapu Masrafları 2023'te Ne Kadar Oldu?

  Detaylar

 • En az 400.000 $ değerinde gayrimenkul edinilerek Türk vatandaşlık yasalarında değişiklikler yapıldı.

  En az 400.000 $ değerinde gayrimenkul edinilerek Türk vatandaşlık yasalarında değişiklikler yapıldı.

  Detaylar

 • Türkiye'de tapu türleri (Tapu)

  Türkiye'de tapu türleri (Tapu)

  Detaylar

 • Türkiye'de enerji faturalarının aranması - OnyxHome

  INVALID LANGUAGE PAIR SPECIFIED. EXAMPLE: LANGPAIR=EN|IT USING 2 LETTER ISO OR RFC3066 LIKE ZH-CN. ALMOST ALL LANGUAGES SUPPORTED BUT SOME MAY HAVE NO CONTENT

  Detaylar

 • İran dışında sabıkasızlık belgesi alma

  İran dışında adli sicil belgesi nasıl alınır ? (İstanbul, Ankara)

  Detaylar

 • 250.000 $' dan az bir mülk satın alarak Türkiye'de daimi ikamet alma koşulları

  250.000 $ 'dan az mülk satın alarak Türkiye'de daimi ikamet alma koşulları Türkiye'de ikamet eden bazı yabancı uyruklular için daimi ikamet almanın önemi göz önüne alındığında, bugün bu konuyu ele alacağız. Önce vatandaşlık ve daimi ikamet arasındaki farka ve sonra onu nasıl bulacağımıza bakıyoruz.

  Detaylar

 • Türkiye'de yabancılar tarafından satın alınan mülkün nasıl satılacağına dair ipuçları

  Türkiye'de yabancılar tarafından satın alınan mülkün nasıl satılacağına dair ipuçları

  Detaylar

 • Türkiye'deki burs türleri

  Türkiye, uluslararası öğrenciler için en çekici yerlerden biridir. Çünkü bu ülke tarafından verilen belgeler çoğu Avrupa ve Amerika ülkesi tarafından onaylanmaktadır. Bu nedenle dünyanın en iyi ülkelerine hayatı ve işi aktarmak için uygun bir köprüdür. Bu arada seyirciyi meşgul edebilecek olan Türkiye'deki eğitim ücretlerinin miktarıdır. Ancak başvuru sahibi burs alarak Türkiye'de ücretsiz veya kısmen ücretsiz eğitim görebilir.

  Detaylar

 • Türkiye'de en son ikamet yasası 1 Aralık 2021'de

  15 Şubat 2021 tarihinden itibaren, turistik konaklama almak için belge gönderme kuralları değişmiştir ve belgeleri göndermek için ikamet ettiğiniz yerin ikametgahına şahsen gitmeniz gerekmektedir. Devam ediyor. . .

  Detaylar

 • 2022'de Türkiye'de emlak alım yasalarındaki son değişiklikler

  2022 yılında Türkiye'de emlak alım kanunlarında yapılan son değişiklikler: 2022 yılında Türkiye'de emlak satın almak için başvuran tüm yabancılar için emlak alım kanunlarında yapılan son değişiklikler değişti. Bu kanun, bir yabancının Türkiye'de mülk satın alması durumunda, onu döviz (Euro, dolar vb.) olarak satın alması ve ithal ettiği parayı Türk bankaları aracılığıyla merkez bankasına satması ve karşılığında Döviz satması gerektiğini belirtir…

  Detaylar

 • Ehliyetin Türk ehliyetine dönüştürülmesi için gerekli belgeler

  Ehliyetin Türk ehliyetine dönüştürülmesi için gerekli belgeler Pasaport, Türk ikamet kartı, sürücü belgesi, 6 adet fotoğraf, diploma ve diploma transkriptleri Tüm bu belgelerin geçerli olması gerektiğini unutmayın.

  Detaylar